Teslimat ve Sevkiyat


KARGO TESLİMAT BİLGİLERİ

Siparişini verdiğimin ürünlerin takibini nasıl yapabilirim? 
Sipariş verilen ürünlerin hakkında detaylı bilgi almak için 2 seçeneğiniz var. 1. sevkiyat@bavvey.com adlı mail adresimize bilgi almak için e-posta gönderebilirsiniz. 2. Sisteme kayıt olup teklifinizi sistem üzerinden gerçekleştirdiğinizde, mevcut sistemimizden sizlere otomatik bilgilendirme yapılacaktır.

Siparişini verdiğim ürün ne zaman elimize ulaşır?
Havale siparişlerinizde yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında hesaplarımız kontrol edilerek takip edilmekte ve ödemesi gelen siparişler hazırlık aşamasına alınmaktadır. Eğer siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında herhangi bir problem yaşanırsa, ürünle ilgili tüm bilgiler kategori yetkililerimizce sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilmektedir. Satın aldığınız ürünler en kısa süre içinde size ulaştırılmak üzere ‘’firmamıza bildirdiğiniz teslimatın türüne göre’’ya kargo firmasına yada sevkiyat birimine teslim edilmektedir. Kargo firmaları paketleri teslim aldıktan sonra bulunduğunuz bölgeye göre 5 İş günü içerisinde, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır.

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?
Firmamızın edindiği deneyimler neticesinde,sorunsuz ürün teslimatı gerçekleştiren Aras ve MNG kargo firmaları ile anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca belirtmekte fayda görüyoruz,askeri bölgelerin güvenlik kurallarından dolayı bu gibi bölgelere adres teslimi gönderim yapılamamaktadır. Zaman zaman bölge kaynaklı teslimat yapılmasını engelleyici veya yavaşlatıcı nedenlerden dolayı teslimatlarda gecikmeler yaşanabilmektedir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?
Firmamıza vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde,talep etmeniz halinde tarafımızda kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri gönderilmektedir.

Siparişim arızalı ya da yanlış geldi ne yapmalıyım?
Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, `Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.` gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. (Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. ) Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz. Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir. ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım? Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura yada sevk irsaliyesi ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması sağlanacak veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

Siparişimde bulunan ürünlerin hepsi bana ulaşmadı?
Siparişinizde 1´den fazla ürün bulunduğu durumlarda gönderimlerimiz parçalı olarak yapılabilmektedir. Ürün sayısı ile size ulaşan faturada belirtilen ürün sayısı aynı olmalıdır. Parçalı her gönderim için ayrı fatura düzenlenmektedir. Faturada belirtilen ürünler pakette bulunmadığı takdirde kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bizimle irtibata geçiniz.

Teslimat zamanında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?
Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.

Sipariş verdikten sonra alıcı ismini veya adresini değiştirebilir miyim?
Siparişiniz henüz sevk edilmediği takdirde alıcı ismini veya adresini değiştirebilirsiniz. Adresinize gelecek olan kargo görevlisi kimlik kontrolü yaparak vermiş olduğunuz isme teslimat yapacaktır.

Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?
Firmamıza verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

Hangi şehirlerden sipariş verebilirim?
Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Türkiye içinde herhangi bir konum sınırlamamız yoktur. Ürünlerin teslimatları yalnızca çalışmakta olduğumuz kargo firmasının bulunduğu bölgelerde yapılabilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının şubesinin olmadığı bölgelerde teslimat yapılamadığından dolayı, müşterilerimizin paketin ulaştırılabildiği kargo şubesine giderek paketi elden teslim almaları gerekebilmektedir.

 


İSTANBUL İÇİN SEVKİYAT BİLGİLERİ

Değerli İş Ortaklarımız! Sevkiyat için, çalışma ve sipariş sonlandırma saatlerimiz aşağıdaki gibidir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ....

Pazartesi - Cuma

08:30 - 18:00

Cumartesi - Pazar

-

 

SEVKİYAT - SİPARİŞ TÜRÜ

İstanbul Sevkiyat
(Pazartesi - Perşembe)

Telefon

Mail

İstanbul Sevkiyat
(Cuma)

Telefon

Mail

İstanbul Sevkiyat (Cumartesi)
[ Sevkiyat Pazartesi yapılır ]

Telefon

Mail

Kargo
(Pazartesi - Cuma)

Telefon

Mail

Kargo
(Cumartesi)

Telefon

Mail

Öğlen Sevkiyatı (Sipariş Sonlandırma)

Sabah Sevkiyatı
(Sipariş Sonlandırma)

12:00

17:00

17:00

12:00

17:00

17:00

12:00

12:00

16:30

16:30

12:00

12:00

Sevkiyat yaptığımız ve yapmadığımız bölgeler:

KURYE

Değerli İş Ortaklarımız!

Teslimat adresi İstanbul olmak şartıyla, talep edilen ürünlere acil ihtiyaç duyulması halinde zaman kaybetmeden aynı gün içerisinde kurye ile teslimatlarını gerçekleştirmekteyiz. Bu teslimatlar anlaşmalı olduğumuz kurye firmaları aracılığıyla (aksi belirtilmedikçe) ücretsiz olarak tarafınıza teslim edilmektedir. İhtiyacınızın aciliyetine göre , çevresel faktörler (yol durumu,hava koşulları,mesafe, v.b.) gecikmelere neden olmadığı sürece, normal (standart) veya ekspress olarak (motorlu kurye hizmeti ile), Bavvey deposundan alınıp, bildireceğiniz adrese minimum 180 dakika, Ekspress Kurye gönderileriniz ise zaman en yakın mesafede 45 dakika, en uzak mesafede ise 90 dakikalık teslimat süresinde ulaştırılır. Motorlu kuryenin taşıyamayacağı ebat ve ağırlıklardaki farklı gönderilerin kargo tarzı araçlar ile taşınması gerektiği durumlarda,arabalı kurye teslimatı ile trafik ve yol koşullarına göre aynı gün içerisinde teslimat yapılmaktadır. Tarafınıza kurye ile teslimatı yapılacak ürünler hakkında bilgi almak için; sevkiyat@bavvey.com adlı mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

 


YURT DIŞI SİPARİŞ ŞARTLARI

Sayın Müşterilerimiz;

Bavvey olarak Yurt dışına sipariş gönderimi yapıyoruz. Ancak aksi belirtilmedikçe kargo/nakliye ücreti müşteri tarafından karşılanmaktadır. Yurt dışından sipariş veren müşterilerimiz; Havale veya EFT ödeme seçenekleri ile alışveriş yapabilmektedir. Firmamıza sipariş verildikten sonra teslimat tutarı ( Denizyolu/Havayolu/Karayolu ) tarafınıza e-posta ile bildirilmektedir. (Teslimat ücreti; ülke ve paketin ağırlığına göre değişmektedir.) Onayınızın ardından siparişiniz adresinize gönderilmektedir. Sayın müşterilerimiz;aksi belirtilmedikçe Yurt dışı siparişlerinizde alışveriş bedeli + kargo bedelinin birlikte ödenmesi gerekmektedir. Ödemelerinizi tarafınıza bildireceğimiz kanallarla gerçekleştirebilirsiniz.Detaylı bilgi almak için info@bavvey.com adresinden bize yazabilirsiniz.